Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Southbend 89-0007 1/4 Inch Bulb 450°F Safety Thermostat Lcc Auto Reset
| Fits with Manufacturer | Autofry |
|---|---|
| Model Number | 89-0007 |
| Manufacturer Part # | 89-0007 |
| Height | 3" |
| Width | 5" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Autofry 89-0007 Hi-limit [ Type - Lcc W/auto Reset ] [ Temp 450 ], [ Bulb 1/4" X 4-7/8" ] [ Cap 30" ] [ Size 1/4" Stuff Box ], [ Brkt 1 ], Southbend Fryer Series 14 18 36 42 Fs35 (old Style)
