RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen steamers combi ovens and steam kettles.
- Authorized Groen dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Groen 8853 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 8853 2 Inch Electric Heater Stainless Steel OEM 2kW Element
| Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 8853 |
| Manufacturer Part # | 8853 |
| Height | 1.9" |
| Width | 2" |
| Depth | 15.2" |
| Weight | 0.93 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 8853 Element Heater 240/2kw