Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Prince Castle aftermarket toasters and breakfast equipment.
- Engineered to match existing Prince Castle units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Prince Castle 87-037S toasters and breakfast equipment
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Prince Castle 87-037S 3 Inch Gear Motor with Mounting Plate and Fan
| Fits with Manufacturer | Prince Castle |
|---|---|
| Model Number | 87-037S |
| Manufacturer Part # | 87-037S |
| Height | 3.13" |
| Width | 3" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 2.85 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Prince Castle 87-037S Gear Motor W Mounting Plate & Fan 200-240v 5.6 Rpm 4w, 0.32a., , Prince Castle Toaster 197 297, 197bk 296 296 Series 297 Series 297-t12phh Tx-208bk, Tx-208bk15
