Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Prince Castle aftermarket toasters and breakfast equipment.
- Engineered to match existing Prince Castle units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Prince Castle 87-028TXBS toasters and breakfast equipment
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Prince Castle 87-028TXBS 6.25 Inch Electric Conveyor Motor Kit with Gears and Chain
| Fits with Manufacturer | Prince Castle |
|---|---|
| Model Number | 87-028TXBS |
| Manufacturer Part # | 87-028TXBS |
| Height | 5.63" |
| Width | 6.25" |
| Depth | 5.63" |
| Weight | 4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Prince Castle 87-028TXBS Conveyor Motor Kit, Includes 2 Gears 1 Sprocket" "brckt Fan Blade Spring, Drive Chain., Prince Castle Toaster Tx-208bk
