RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean commercial deep fryers.
- Authorized Dean dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dean 824-1602 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 824-1602 4.3 Inch Drain Valve Handle Wide for Frymaster Models
| Manufacturer | Dean |
|---|---|
| Model Number | 824-1602 |
| Manufacturer Part # | 824-1602 |
| Height | 2.35" |
| Width | 4.3" |
| Depth | 6.15" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dean 824-1602 Frymaster, , Handle Wld Drn Valve Unvr El, , Fits Models, , 1814e Series Application Series Biph Biph14 Biph252/255, Biph352/355 Biph452/455 Biph52/55 Biph552 Bire14 Fmcfe, Fmcfec Fmp245ecs Fmp35 Fmp45 Fph17sc Fpp245 Fpp245ec, Fpp345ec Fpp35 Fpp45 Fpph217 Fpph355-sc Fpph355blcsd, Fpph455-sc Fpre117/122 Fpre14 Fpre17 Fpre217/222, Fpre22 H14sc H17sc H22sc H50 H55 J3f J65x Jcfx, Kj3fc Mj35 Mj45 Mj45-sd Mjcf Mjcfe Mjcfec Mph14, Mph152/155 Mph252/255 Mph352/355 Mph452/455 Mph52/55, Mre-14 Mre14 Re14 Re14tc Re17 Re22 Sdu50
