RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 8237283SP commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 8237283SP 26 Inch Gas Deep Fryer with Gas Lov Fv
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8237283SP |
| Manufacturer Part # | 8237283SP |
| Height | 18" |
| Width | 26" |
| Depth | 28" |
| Weight | 30 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8237283SP Frypot W/a Gas Lov Fv