RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean stainless steel food pans and food pan accessories.
- Authorized Dean dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dean 8236710 stainless steel food pans and food pan accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 8236710 9 Inch Arm Basket Lift Stainless Steel for Commercial Use
| Manufacturer | Dean |
|---|---|
| Model Number | 8236710 |
| Manufacturer Part # | 8236710 |
| Height | 5.25" |
| Width | 8.45" |
| Depth | 21.1" |
| Weight | 2.37 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dean 8236710 Material Stainless Steel, Length 18 3/8", 467 Mm, Width 9", 229 Mm, Inner Diameter 5/8", 16 Mm, Outer Diameter 7/8", 22 Mm, 9/16" Bar, 14 Mm Bar, Depth 5", 127 Mm
