RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 8236559 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 8236559 11 Inch Splash Frypot Shield for Frymaster Units
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8236559 |
| Manufacturer Part # | 8236559 |
| Height | 0.95" |
| Width | 10.95" |
| Depth | 19.9" |
| Weight | 5.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8236559 Splash Frypot Shield
