RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 8236408 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 8236408 Tube 8 Inch Stainless Steel with Fv Dump
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8236408 |
| Manufacturer Part # | 8236408 |
| Height | 5.55" |
| Width | 8.3" |
| Depth | 20.05" |
| Weight | 4.06 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8236408 Tube W/a Fv Dump