RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 8231777SP commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 8231777SP 7 3/4 Inch Steel Chamber Combustion Left Side
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8231777SP |
| Manufacturer Part # | 8231777SP |
| Height | 5.1" |
| Width | 6.45" |
| Depth | 16.7" |
| Weight | 2.24 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8231777SP Material Steel, Length 16 5/8", 422 Mm, Width 7 3/4", 197 Mm
