RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 823-7053 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 823-7053 8 Inch Electric Right Backlit Arm - Commercial Deep Fryer
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 823-7053 |
| Manufacturer Part # | 823-7053 |
| Height | 5.1" |
| Width | 8.45" |
| Depth | 21.5" |
| Weight | 4.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 823-7053 Com Elec Rt B/l 1/2 Arm
