RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 823-1921 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 823-1921 3/16 Inch Diameter Water Level Sensor for Frymaster Fryers
| Manufacturer | Dean |
|---|---|
| Model Number | 823-1921 |
| Manufacturer Part # | 823-1921 |
| Height | 1.3" |
| Width | 1" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dean 823-1921 Water Level Sensor, 3/16" X 4-1/2" Long Probe 10-32 Thd And 7/8" Rnd Flange, Frymaster Fryer 8bc 8c 8sms Gbc Gc Gsms
