RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 823-17771SP commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 823-17771SP 7 1/2 Inch Right Side Chamber Combustion Steel
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 823-17771SP |
| Manufacturer Part # | 823-17771SP |
| Height | 4.05" |
| Width | 8.2" |
| Depth | 17.65" |
| Weight | 2.19 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 823-17771SP Material Steel, Length 16 3/4", 425 Mm, Width 7 1/2", 191 Mm
