Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 817222 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 817222 1/4 Inch Solenoid Valve 110/120v Gas Water Oil Control
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 817222 |
| Manufacturer Part # | 817222 |
| Height | 2.25" |
| Width | 3.13" |
| Depth | 4" |
| Weight | 1.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 817222 Solenoid Valve [ Gas/water/oil ] [ 1/4" Fpt ][ 110/120v ], [ Width 1-1/8" ] [ Brand Asco ] [ Mfg# Psf8262d22 ], Vulcan Steamer For Fill And/or Condensate.
