RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 8160773 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 8160773 10 Inch Kaowool Insulation Blanket for Fryers and Ovens
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8160773 |
| Manufacturer Part # | 8160773 |
| Height | 2.8" |
| Width | 10.75" |
| Depth | 11.2" |
| Weight | 1.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8160773 Blnkt 1/2x10x17 1/2 Kaowool
