RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 8160537 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 8160537 6 Inch Diameter Sleeving PVC and FBRGLS Insulation
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8160537 |
| Manufacturer Part # | 8160537 |
| Height | 0.85" |
| Width | 1.2" |
| Depth | 11.95" |
| Weight | 0.04 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8160537 Sleeving Pvc/fbrgls 7/1 6 Dia