RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 816-0900 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 816-0900 4 Inch Gas Burner Textile Insulation with Thermal Protection
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 816-0900 |
| Manufacturer Part # | 816-0900 |
| Height | 0.9" |
| Width | 4" |
| Depth | 6.45" |
| Weight | 2 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 816-0900 Burner Textile Insultion
