RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean commercial deep fryers.
- Authorized Dean dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dean 816-0568 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 816-0568 3.65 Inch OEM Site Glass for Fluid Level Monitoring
| Manufacturer | Dean |
|---|---|
| Model Number | 816-0568 |
| Manufacturer Part # | 816-0568 |
| Height | 0.65" |
| Width | 3.65" |
| Depth | 10.1" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dean 816-0568 Sinbad Jr Site Glass
