RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 816-0175 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 816-0175 14-3/4 Inch Insulation Flue Front Gas Component
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 816-0175 |
| Manufacturer Part # | 816-0175 |
| Height | 0.25" |
| Width | 20.38" |
| Depth | 20.65" |
| Weight | 1.03 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 816-0175 Insulation Flue Front, 14-3/4" X 13", Frymaster Mj45 Fm47 Gf40 Mj47 Wfp347ecse
