Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 81579 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 81579 15/16 Inch Rocker Switch DPST Red Light for Vulcan Equipment
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 81579 |
| Manufacturer Part # | 81579 |
| Height | 1.5" |
| Width | 1" |
| Depth | 1.4" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 81579 [ Rocker ] [ Fits Hole 15/16" X 1-1/8" ] [ On/off ], [ Dpst ] [ Terminals 6ea (1/4" Tabs), [ Amp/volt 10a/125v 5a/250v ] [ Color Red Light/red/black], Vulcan Braising Pan Series E23 E40 G23 G40, Steamer Sq-21(d E) Sq-24 Sq-36 Vl Vs
