RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean commercial deep fryers.
- Authorized Dean dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dean 814-0048 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 814-0048 2.5 Inch Sight Glass for Frymaster H50 h52 Equipment
| Manufacturer | Dean |
|---|---|
| Model Number | 814-0048 |
| Manufacturer Part # | 814-0048 |
| Height | 0.4" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 3.75" |
| Weight | 0.02 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dean 814-0048 Sight Glass, Frymaster H50/h52 Fv/dv, Fbcr18 Fbkr18 Fbr18 Fbra18 Fpph355-sc, Fpph355blcsd Fpph355csd Fpph455-sc H55, Hptarb Mwg-9501, Mwgf-9501 Mwgh-9501 Sdu50
