RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean commercial deep fryers.
- Authorized Dean dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dean 812-1029 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 812-1029 11 Inch Fiberglass Insulation Outer Lower Side
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 812-1029 |
| Manufacturer Part # | 812-1029 |
| Height | 2.6" |
| Width | 11.6" |
| Depth | 14.1" |
| Weight | 0.48 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 812-1029 Material Fiberglass, Length 17 3/4", 451 Mm, Width 11 1/4", 286 Mm, Thickness 1/2", 13 Mm
