RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean cake and pastry decorating tools.
- Authorized Dean dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dean 812-0353 cake and pastry decorating tools
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 812-0353 5 3/4 Inch Insulation Fiberglass with 3 Holes
| Manufacturer | Dean |
|---|---|
| Model Number | 812-0353 |
| Manufacturer Part # | 812-0353 |
| Height | 1.55" |
| Width | 5.95" |
| Depth | 14.1" |
| Weight | 0.37 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dean 812-0353 Material Fiberglass, Length 14", 356 Mm, Width 5 3/4", 146 Mm, Outer Diameter 1" 3 Holes, 25" 3 Holes, Thickness 1 1/4", 32 Mm
