Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Cres Cor aftermarket holding and proofing cabinets.
- Engineered to match existing Cres Cor units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Cres Cor 811-022-K holding and proofing cabinets
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cres Cor 811-022-K 6 Inch Warmer Element 120v Electric Cres Cor with EPDM
| Fits with Manufacturer | Cres Cor |
|---|---|
| Model Number | 811-022-K |
| Manufacturer Part # | 811-022-K |
| Height | 3" |
| Width | 6" |
| Depth | 15" |
| Weight | 1.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cres Cor 811-022-K Element [ 120v 1850w 1ph ] [ 14-3/4" X 6" ], 10-32, 2000 Watt Is A Nominal Rating By Mfg, Cres-cor, Oven Series Cxo-(140 141 141m 142)., Warmer H-135-ap-8, H-138-cdd-1834 Hu-18-671-(5 11 46-ac 61-ac, 67) Hu-18-1254-(27 41) 0671011 0671-105, Series 130 131 H-137 129-005 Cabinet
