RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 8102992 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 8102992 3.85 Inch Tube FV Element Mounting for Frymaster Commercial Deep Fryers
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8102992 |
| Manufacturer Part # | 8102992 |
| Height | 3.05" |
| Width | 3.85" |
| Depth | 14.55" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8102992 Tube Fv Element Mounting