Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart 810280-00001 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 810280-00001 Electric Power Switch 10.1A Red Rocker with Light
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 810280-00001 |
| Manufacturer Part # | 810280-00001 |
| Height | 1.5" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.04 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 810280-00001 Red Rocker With Red Light "on/off", 10.1a 125/250vac (3) 1/4" Tab, Terminals Fits Hole 15/16" X 1-1/8", Vulcan Griddle 9000re 924re 936re 948re 960re 972re, Msa24
