Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Frymaster units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Frymaster 8102762 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 8102762 2 Inch Quick Disconnect to 3/8 Inch NPT Female White Phenolic
| Fits with Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8102762 |
| Manufacturer Part # | 8102762 |
| Height | 1.5" |
| Width | 2" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.46 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8102762 Quick Disconnect, Color White, Includes 3/8in Npt Male Connector, Material(s) Phenolic Collar, National Pipe Tapered 3/8in, Weight 0.463 Lb, Models Used In, Frymaster Mf-90/110 Mf-90/80 Mf-90/80 Lp Mf-90au/80, Mf-90u-80 Mf90au/80 Pf95lp Uff 85 1824/2424g 1824e 1824g, 2424e 2424g, Pitco E12 E14 E18 E7 F14 F7 14 7, Dean Mf-90/110 Mf-90/80 Mf-90/80 Lp Mf-90au/80 Mf-90u-80, Mf90au/80 Mf90u/80 Pf95lp Uff 85 1824/2424g 1824e 1824g, 2424e 2424g 80bk 90u
