Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Magikitch'N aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Magikitch'N units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Magikitch'N 8101338 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 8101338 1 Inch Grease Drain Valve Stainless Steel Ball Valve
| Fits with Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8101338 |
| Manufacturer Part # | 8101338 |
| Height | 3.38" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 7.25" |
| Weight | 2.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8101338 Grease Ss Drain Valve [ Size 1" Fpt ] [ Ball Valve ], [ Width 3-1/4" ], Dean Fryer 11g 32g, Frymaster Fryer Biph14 Biph252/255 Biph352/355, Biph452/455 Biph52/55 Biph552 Cfd50 Cfd60 Cfd80 D20, D50 D60 D80 Fh150 Fm47 Fmh50 Fpd65 Fph150 Fph50, Fpph355-sc Fpph355csd Fpph455-sc H14 H17 H22 H50, H55 Mh52 Mj47 Mjh150 Mjh50 Mph14 Mph152/155, Mph252/255 Mph352/355 Mph452/455 Mph52/55 Ph155csd Pro, Series Scfd250g-rti Scfd50 Scfd60 Scfd80 Sm20 Sr114e, Sr42 Wfp347ecse, Pitco Fryer Ag14 Split Tank Ag14s E12 Me14 Turbofry 2000
