RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Dean dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dean 8101055 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 8101055 Hose Oil Return 11 1/2 Inch Corrugated Steel
| Manufacturer | Dean |
|---|---|
| Model Number | 8101055 |
| Manufacturer Part # | 8101055 |
| Height | 1.1" |
| Width | 1.2" |
| Depth | 11.35" |
| Weight | 0.29 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dean 8101055 Material Corrugated Steel, Length 11 1/2", 292 Mm, Inlet 16 Mm, 5/8" Flare, Outlet 16 Mm, 5/8" Flare
