RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 8100949 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 8100949 3.55 Inch Swivel Caster Stainless Steel Durable Mobility
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8100949 |
| Manufacturer Part # | 8100949 |
| Height | 2.65" |
| Width | 3.55" |
| Depth | 4.3" |
| Weight | 1.54 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8100949 Caster Bim53 2.50 Swive L