RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean commercial deep fryers.
- Authorized Dean dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dean 8100946 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 8100946 5/8 Inch Spring Check Valve Stainless Steel Durable Design
| Manufacturer | Dean |
|---|---|
| Model Number | 8100946 |
| Manufacturer Part # | 8100946 |
| Height | 0.2" |
| Width | 0.4" |
| Depth | 0.45" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dean 8100946 Material Steel, Length 5/8", 16 Mm, Outer Diameter 5/8", 16 Mm, 1/32" Wire, 1 Mm Wire