Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Dean units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Dean 8100686 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 8100686 15 1/4 Inch Steel Ir Burner with Insulation Kits
| Fits with Manufacturer | Dean |
|---|---|
| Model Number | 8100686 |
| Manufacturer Part # | 8100686 |
| Height | 7.5" |
| Width | 13" |
| Depth | 19.5" |
| Weight | 9.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dean 8100686 Ir Burner Nat/lp Left Or Right, [ 15 1/4" X 8 1/2" ] Steel / Ceramic, Used With Insulation Kit # 281144 Single Vat, Used With Insulation Kit # 281145 Dual Vat, Frymaster, Fryer Bimh-(52 352) Fh-(50 350sd) Fmh-(50 250 350 450), Fph-(50 250) Mach52 Mjh50.
