Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Dean units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Dean 8100426 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 8100426 1/4 Inch CCT Gas Pilot Burner Frymaster GF14 GF40 J1C
| Fits with Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8100426 |
| Manufacturer Part # | 8100426 |
| Height | 3.88" |
| Width | 0.88" |
| Depth | 2.13" |
| Weight | 0.18 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8100426 Nat Pilot Factory # 262a38 Tube Size 1/4"cct, Flame Pattern 180 Degrees, Frymaster, Fryer Gf14 Gf40 J1c Mjcfe With, Computer Magic Mj15 Mj35 Mj45e Mj235., Garland Fryer 70-40/50 35-40/50 Heavy Duty Fryers.
