Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Cleveland aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Cleveland units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Cleveland 8100092 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cleveland 8100092 2-1/2 Inch Pressure Gauge Dual Scale Gas Steam Gen
| Fits with Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8100092 |
| Manufacturer Part # | 8100092 |
| Height | 2.3" |
| Width | 3" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8100092 Dual Scale Pressure Gauge, Size 2-1/2" Dia [range 0-30 Psi / 0-210 Kpa ], Mount Back Clamp W/-1/4" Mpt & 3/8" Mpt Bushing, Cleveland Pressure Steamers B C F J K, Elec Steam Gen (boiler) W/24kw 36kw 48kw, Gas Steam Gen ( Boiler ) W/ 3 4 5 Burners, 0 1 Or 3 Probe Type Units
