RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Dean units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Dean 810-2758 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 810-2758 3/8 Inch Female Disconnect Nickel Plated Steel
| Fits with Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 810-2758 |
| Manufacturer Part # | 810-2758 |
| Height | 1.5" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 810-2758 3/8" Fpt Steel Nickel Plated Female Disconnect, For Male Disconnect Use # 26-2792, Dean, Fryer 12a/1414mcf Mf-90/(18 65 80, 110 126 160 172) Mf-90a/(65, 80 110 126 160 172), Mf-90au/65 Mf-90u/(65 80bk)., Frymaster Fryer, Frymaster Filter Pf95lp Series, Pitco Fryer B7402241-c
