RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean commercial deep fryers.
- Authorized Dean dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dean 810-1388 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 810-1388 Tube Check Valve 3/4 Inch Inner Diameter Steel with Flow Holes
| Manufacturer | Dean |
|---|---|
| Model Number | 810-1388 |
| Manufacturer Part # | 810-1388 |
| Height | 1.2" |
| Width | 3.05" |
| Depth | 3.35" |
| Weight | 0.02 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dean 810-1388 Material Steel, Height 1", 25 Mm, Inner Diameter 3/4", 19 Mm, Outer Diameter 7/8", 22 Mm, Type 3/16" Od Holes