RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Dean units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Dean 8090171 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 8090171 1/4 Inch Thumb Screw for Frymaster Basket Hanger
| Fits with Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8090171 |
| Manufacturer Part # | 8090171 |
| Height | 1.25" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 1.25" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8090171 Thumb Screw 1/4" X 1.37", For Basket Hanger # 26-2057, Frymaster Fryer
