RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 809-0969 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 809-0969 3.55 Inch Round Drain Clamp T-bolt Clamp for Frymaster
| Manufacturer | Dean |
|---|---|
| Model Number | 809-0969 |
| Manufacturer Part # | 809-0969 |
| Height | 0.75" |
| Width | 3.55" |
| Depth | 3.8" |
| Weight | 0.15 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dean 809-0969 Round Drain Clamp T-bolt Clamp, Frymaster 1824e 2424e 2836 W/o Float Switch 2836 With, Float Switch Biph14 Biph252/255 Biph352/355 Biph452/455, Biph52/55 Biph552 Bire14 Cfd50 Cfd60 Cfd80 D20 D50, D50g D50gdd D60 D60gs D80 Fmcfe Fmcfec Fp128, Fp128-136s Fp128-236s Fp136 Fp228 Fp236 Fp28 Fp36, Fpd65 Fph17sc Fph350csd Fphd265 Fphd365 Fphd465, Fphd565 Fphd665 Fpph217 Fpph355-sc Fpph355blcsd, Fpph355csd Fpph455-sc H14sc H17sc H22sc H50 H55, Hd150 Hd260 J3f J65x Jcfx Kj3fc Mj35 Mj45 Mjcf, Mjcfe Mjcfec Mph14 Mph152/155 Mph252/255 Mph352/355, Mph452/455 Mph52/55 Mre14 Ph155csd Pmj35 Pro Series, Re14 Re17 Re22 Scfd250g-rti Scfd50 Scfd60 Scfd80, Scfhd160 Scfhd260 Scfhd360 Scfhd456 Scfhd460 Scfhd460c, Scfhd460gnc Scfhd60 Sm20 Sm220 Sm35 Sm40 Sm50 Sm60
