Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Lincoln aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Lincoln units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Lincoln 8078 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lincoln 8078 0.5 Inch Fuse Holder Push to Turn for Lincoln Models
| Fits with Manufacturer | Cecilware |
|---|---|
| Model Number | 8078 |
| Manufacturer Part # | 8078 |
| Height | 1" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cecilware 8078 Fuse Holder Accepts 1/4" X 1-1/4" Fuses., Accepts Mda Fuses, Push To Turn Bayonet Cap., Fits 1/2" Panel Hole., Lincoln 1000 1100 1101 1102 1103 1116, 1117 1200 1450 1451 1480 1600 1600-000-a 1600-000a, 1601 1601-000-a 1622 1652
