Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Dean units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Dean 8072478 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 8072478 3 Inch Stainless Steel Temperature Probe Kit for Frymaster
| Fits with Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8072478 |
| Manufacturer Part # | 8072478 |
| Height | 5.25" |
| Width | 3" |
| Depth | 9.5" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8072478 Temperature Probe, 2-1/2" X 12" X 2" X 5" 1/8" Round Terminal Block Pins, Frymaster Fryer Biph14 Fph17 Fph17sc Fpph217 H14 H14, Naval H14 Sub H14sc H17 H17 Naval H17sc H22 H22, Naval H22sc Mph14 Pro Series
