Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Dean units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Dean 8072424 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 8072424 1/2 Inch Valve Gas Brass Controlled Flow
| Fits with Manufacturer | Dean |
|---|---|
| Model Number | 8072424 |
| Manufacturer Part # | 8072424 |
| Height | 3" |
| Width | 3.8" |
| Depth | 4.25" |
| Weight | 2.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dean 8072424 Valve 1/2" X 1/2" 9.0" Wc Lp
