RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 8071420 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 8071420 36 Inch 25w Electric Heater Strip with OEM Design
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8071420 |
| Manufacturer Part # | 8071420 |
| Height | 1.4" |
| Width | 6.15" |
| Depth | 6.2" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8071420 25w 36in Heater Strip 120v
