RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 8071098 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 8071098 18 Inch Heater Strip Electric Stainless Steel
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8071098 |
| Manufacturer Part # | 8071098 |
| Height | 1.1" |
| Width | 2.65" |
| Depth | 3.1" |
| Weight | 0.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8071098 Heater Strip (18" 240v 25w)
