Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Merco aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Merco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Merco 8070746 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Merco 8070746 20-1/4 Inch Calrod Warmer Element Electric for Frymaster
| Fits with Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8070746 |
| Manufacturer Part # | 8070746 |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 20.5" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8070746 Calrod Element 120v 825w 20-1/2" Snap-in, Frymaster, Warmer Where Applicable, Merco, Warmer Hwezfw-24 Hwezt-24 Hweztm-24 Hwezef4m-24c.
