Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Dean units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Dean 8070160 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 8070160 12 Pin Plastic Connector Male for Frymaster Equipment
| Fits with Manufacturer | Dean |
|---|---|
| Model Number | 8070160 |
| Manufacturer Part # | 8070160 |
| Height | 1" |
| Width | 1.25" |
| Depth | 1" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dean 8070160 12 Pin Plastic Connector Male, No Pins Use Male Connector Pin # 26-3334 25/pk, Frymaster Fryer 1824/2424g 1824g 2424g Biph14, Biph252/255 Biph352/355 Biph452/455 Biph52/55 Biph552, Bire14 Esw Ewbs Fh150 Fm45 Fmcfe Fmcfec Fmh50, Fph117 Fph122 Fph150 Fph50 Fpph217 Fpph355-sc, Fpph355csd Fpph455-sc H50 H55 J3f J65x Jcfx Kj3fc, Mj35 Mj45 Mjcf Mjcfe Mjcfec Mjh150 Mjh50 Mph14, Mph152/155 Mph252/255 Mph352/355 Mph452/455 Mph52/55, Mre14 Navy Submarine Ph155csd Pmj35 Re14 Re17 Re22
