RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean commercial deep fryers.
- Authorized Dean dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dean 8070157 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 8070157 1.1 Inch 6 Pin Male Connector for Frymaster Biph Series
| Manufacturer | Dean |
|---|---|
| Model Number | 8070157 |
| Manufacturer Part # | 8070157 |
| Height | 0.85" |
| Width | 1.1" |
| Depth | 1.15" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dean 8070157 6 Pin Male Connector, No Pins Use Male Connector Pin # 26-3334 25/pk, Frymester Fryer 1824/2424g 1824g 2424g Biph14, Biph252/255 Biph352/355 Biph452/455 Biph52/55 Biph552, Bire14 Fh150 Fm45 Fmcfe Fmcfec Fmh50 Fph117 Fph122, Fph150 Fph50 Fpph217 Fpph355-sc Fpph355csd Fpph455-sc, H50 H55 J3f J65x Jcfx Kj3fc Mj45 Mjcf Mjcfe Mjcfec, Mjh150 Mjh50 Mph14 Mph152/155 Mph252/255 Mph352/355, Mph452/455 Mph52/55 Mre14 Navy Submarine Ph155csd, Re14 Re17 Re22
