FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 807-6318 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 807-6318 Motor Kit 250V for Frymaster Deep Fryer
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 807-6318 |
| Manufacturer Part # | 807-6318 |
| Height | 8.85" |
| Width | 8.95" |
| Depth | 11.35" |
| Weight | 18.91 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 807-6318 Kit Motor/gasket 250v 5 0/60 Hz