Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Dean units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Dean 807-6084 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 807-6084 Relay 120v 5 Amps Gas Valve Heat Relay
| Fits with Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 807-6084 |
| Manufacturer Part # | 807-6084 |
| Height | 1.75" |
| Width | 1.13" |
| Depth | 1.75" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Japan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 807-6084 Relay [5 Amps] [120v ] [ 3/32" Male, Terminals] 12vdc Gas Valve Or Heat., Frymaster, Computer Magic Ii & Iii Latch Valve Relay Or Heat Relay, Fryer Bimh-(14 52) Fph250sd Fph450csd G18fb, G24fb Gl(18fb 24fb) H(14 17 22 214) Mach52, Mj45e Mjcfe W/computer Magic Mjh50.
