RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster 807-1473 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster 807-1473 4.9 Inch Electric Heater Strip with Stainless Steel - 240v 70w
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 807-1473 |
| Manufacturer Part # | 807-1473 |
| Height | 1.75" |
| Width | 4.9" |
| Depth | 5.9" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 807-1473 Heater Strip 240v 70w 56
