RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean commercial deep fryers.
- Authorized Dean dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Dean 807-1408 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 807-1408 70 Inch Electric Heater Strip with Stainless Steel Design
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 807-1408 |
| Manufacturer Part # | 807-1408 |
| Height | 1.3" |
| Width | 5.55" |
| Depth | 5.85" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 807-1408 70in 50w Heater Strip 120v
